Kvapų natos

Natos yra kiekvienų kvepalų vizitinė kortelė. Apibūdinant kvepalus paprastai nurodomos viršutinės, vidurinės ir pagrindinės natos. Viršutinės natos atsiskleidžia iš karto, vidurinės – po keliolikos minučių ar valandos, tuo tarpu pagrindinės natos išlieka ilgiausiai, iki paros ar net ilgiau. Natos yra skirstomos į kelias grupes pagal savo kvapą, todėl reikėtų žinoti, kurios natos Jums tinka ir patinka. Molekulés komanda parengė kvapų natų gidą, kuris padės išsirinkti kvepalus, kurie jums labiausiai tinka.

Pagrindinės kvapų grupės

Gėlių kvapai

Tai pati gausiausia grupė, jungianti kvepalus, kur dominuojanti tema yra gėlė – arba viena, arba puokštėje su kitomis natomis – gaiviomis, vaisių arba miško. Taip vadinamieji gaivūs aromatai, populiariausi šiais laikais, taip pat yra šios grupės atstovai. Gėlių kvapas – tai juk ir rožių, ir jazminų ir egzotinių augalų kvapai. Kartais į gėlių kvapo kryptį implikuoja kvepalų buteliuko forma. Rekomenduojama ieškoti kvepalų su aprašymais, kuriuose bent jau isškiriamos gėlių grupės. Gryna gėlių nata – tai dažniausiai romantinis kvapas, kuriame dominuoja rožės aromatas. Tokių kvepalų kūrimui dažniausiai naudojami rožė, jazminai, alyvos, pakalnutė, tuberožė, irisas, ylangas, neroli.

Išbandykite populiariausius gėlių aromatus:

Juliette Has A Gun – Mmmm…,

Laboratorio Olfattivo – Décou-Vert,

Van Cleef & Arpels – Precious Oud, 

Uermi – Ur Silk by Jean Jacques

 

Vaisių kvapai

Tai salsvi ir lengvi kvapai, dažnai gaunami šalto eterinių aliejų, tokių kaip greipfrutas, apelsinas ar citrina, spaudimo metu. Saldesnėse versijose atsiranda avietė, braškė ar arbūzas, tačiau šie aromatai pakankamai greitai išgaruoja; išlieka patvaresnis pagrindas, dažnai panašus į „gaivios“ natos kvapus. Šiuolaikiškose kompozicijose vaisių natos derinamos su gėlių natomis. Rezultatas – saldūs gardžiakvapiai aromatai. Šio tipo aromatų pagrindiniai ingredientai – avietė, melionas, mangas, pomidoras, kivis, obuolys ir t.t.

Išbandykite populiariausius vaisių aromatus:

2787 Perfumes – Elixir de Bombe

Uermi – Or Ange

Van Cleef & Arpels – Moonlight Patchouli

 

Citrusiniai aromatai

Citrusiniai kvapai, kurių pagrindas – citrusinių augalų aliejai, kurie suteikia aromatams gaivumo, lengvumo ir vėsumo. Neretai į parfumerinę tokių kvepalų kompoziciją pridedami taip pat žalumynų, prieskonių arba gėlių akordai. Su pagrindiniu akordu gali būti sumaišomos gėlių (dažniausiai jazminų) arba medienos natos. Citrusiniuose aromatuose dominuoja: citrina, bergamotė, apelsinas, mandarinas greipfrutas.

Išbandykite populiariausius citrusų aromatus:

Juliette Has A Gun – Moscow Mule

Laboratorio Olfattivo – Esvedra

Uermi – Ur Silk by Jean Jacques

 

Medienos kvapai

Mediena dažnai sudaro daugelio aromatų pagrindą. Šios natos yra sunkiausios, todėl dažnai pasitaiko vyriškuose ar unisex kvepaluose. Jie pasižymi elegantišku ir labai patvariu efektu, todėl yra neretai itin mėgiami moterų. Kuriant aitrius ir egzotiškus aromatus naudojami, iš esmės, tokių medžių, kaip santalas, kedras, vetiveris, pačiulis, mirta, aliejai. Tokia kompozija patiks žmonėms, vertinantiems minimalizmą, paprastumą ir švedišką dizainą. Šiuose kvepaluose galima rasti sandalmedį, kedrą, figmedį, muskusą, saldymedį ir degintą medieną.

Išbandykite populiariausius medienos aromatus:

2787 Perfumes – Genetic Bliss

Juliette Has A Gun – Midnight Oud

Juliette Has A Gun – Into The Void

Van Cleef & Arpels – Bois Doré

Davidoff – Wood Blend

 

Rytietiški / Ambra aromatai

Ši šeima jungia užburiančius ir saldžius aromatus, dvelkiančius šiluma ir paslaptimi. Tokie sunkūs patvarūs aromatai patinka tiek vyrams, tiek moterims: moteriškos kompozicijos paprastai papildomos sunkiu saldžiu gėlių aromatu, pavyzdžiui, jazminu, o mažiau saldžiuose vyriškose aromatuose akcentuojami citrusiniai ir žolelės, tokios kaip šalavijas ir levanda. Rytietiški kvepalai yra ryškūs, melodingi, temperamentingi, turi prieskonių atspalvį su egzotine nata. Šių kvepalų aromatas šiek tiek sunkokas, tirštas, kartais veriantis. Bet neretai ir saldus, sausas, su balzaminiais atspalviais. Šie atspalviai išsiskiria kompozicijų ir medžiagų derėjimo su jazminų, irisų, santalo, vetiverio, pačiulio, degutinių ir balzaminių medžiagų, muskuso ir ambros aromatais dėka. Tokie kvapai yra jausmingi ir drąsūs, todėl ypač tinka savimi pasitikintiems žmonėms. Ambra kompozicijoje rasite: muskusą, vanilę, sandalmedį, pačiulį, vetiverį, smilkalų ir net odos aromatą.

Išbandykite populiariausius rytietiškus aromatus:

Uermi – Ab Cashmere – by Jean Jacques

Uermi – No Suede – by Antoine Lie

Davidoff Leather Blend

 

Aromatiniai / Prieskonių kvapai

Šių kvepalų pagrindas – egzotiškų prieskonių aromatai – kalendros, imbiero, šafrano, kardamono, anyžiaus neretai derinyje su aitriomis tokių gėlių, kaip gvazdikas ar levanda, natomis. Tai ypatingi aromatai, nes prieskoniai labai specifiškai derinami su vaisias ir gėlėmis. Juos kartais priskiria prie rytų, tačiau vis dėlto reikėtų išskirti atskirą tipą.

Šiuos kvapus atrasite išbandę šiuos aromatus: 

2787 Perfumes- Wandervogel

2787 Perfumes – Hamaca

Uermi – So Satin – by Alexandra Carlin

Uermi – Ve Velvet by Jean Jacques

 

Žalumynų kvapai

Žalieji aromatai skleidžia gaivumo ir švaros pojūtį, piešia gaivaus pavasario ryto, žaliųjų miškų ir pievų, šaltų srovenančių šaltinių paveikslą. Aromatą lydi šviežumo ir gaivumo pojūčiai.  Šios rūšies kvapų nata kartais apibūdinama kaip „žalia“. Jų kūrimui naudojami visžalių augalų – kedro, kipariso ar pušų aliejai, derinyje su žolių, gėlių arba citrusinių aromatais, tokiais kaip šalavijas, levanda, nasturtė, tuberožė. Tokie kvapai plačiai naudojami kvapų namams, aromatinėms žvakėms gaminti. Žoliniuose aromatuose dominuoja: kiparisas, kedras, levanda, mėta, rozmarinas ir samanos.

Pasijuskite lyg miške, išbandykite žalumos kvapus Jūsų namams:

Carriere Freres Cedar žvakė

Carriere Freres Lavender namų kvapas

Carthusia Infinity Oud namų kvapas

Carriere Freres Spearmint žvakė

La Manufacture Fougere Royale žvakė

Carriere Freres Rosemary namų kvapas

 

 

 

1 replies on “Kvapų natos

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *