Kaip prisijaukinti skandinavišką namų jaukumo konceptą?

Prasidėjus tamsiajam ir šaltajam metų laikui mes tarsi paneriame į šviesos ir šilumos objektų paieškas, kuriuos galėtume įterpti į mūsų kasdienybę ir taip į savo rutiną įnešti daugiau šviesos ir šildančios nuotaikos. Tačiau šviesa, ne visada turi būti tiesiogiai suprantama kaip tik šviesos šaltinis. Šviesa mum visad simbolizojasi su gerove, džiaugsmu, neša mums pozityvią nuotaiką. Šia nuotaiką puikiai atspinti skandinaviškas žodis Hygge – simbolizuojantissubtilų laimės meną.

Hygge – skandinavijos šalyse plačiai naudojamas žodis norint išreikšti šventišką jaukumo ir komforto nuotaiką, kuri sukelia pasitenkinimą ir malonią savijautą. Šis žodis naudojamas norint įvardinti žavią ir ypatingą būseną, kuri dažnai mus nostalgiškai aplanko prisiminimuose, kuomet pagalvojame apie gražiausias žiemos šventes, nušviečiančias šalčiausią ir tamsiausią laiką metuose. Taigi, iš dalies, hygge žodis tapo labiau komercinis ir plačiausiai panaudojamas specializuojant interjero detales.

Pats žodis hygge iš Danų kalbos išvertus reiškia ,,suteikti drąsos, komforto, džiaugsmo”. Neveltui šis žodis Hygge iš dalies yra panašus į anglišką žodį hug, kuris reiškia malonų, artimą apsikabinimą.

Todėl skandinavijos šalyse žodį hygge dažnai galime išvysti ir interjero dekoro parduotuvėse, ant kalėdinių motyvų turinčių dovanų, smulkmenų. Taigi, dažnai šventinė atributika, o ypač kalėdinė atributika ir viskas kas susiję su šia švente, mums asocijuojasi su ,,hygge” – jaukumu, šiluma, ramybe.

Visame pasaulyje šalti žiemos vakarai, namų jaukumas ir šiluma asocijuojasi su skandinaviška interjero dizaino idėja. Visas pasaulis tarsi pamišęs dėl jų interjero kūrimo subtilybių, kurios mums sufleruoja, jog svarbiausia renkantis namų akcentus atkreipti dėmesį į vėsias, prislopintas spalvas, medžio ir botaninius akcentus, natūralumą, šviesą nepamirštant kiekvienos detalės funkcionalumo/praktiškumo.

Šventiniu laikotarpiu, mąstydami apie dovanas artimiesiems, mes dažnai ieškome kažko, kas simbolizuotų ramų, skandinaviško jaukumo stilių. Kadangi gyvename šaltojo klimato zonoje, noromis nenoromis, bet žiemos švenčių laikotarpiu mums tampa ypač artimas ypatingojo hygge ieškojimas daiktuose/interjere/dovanų pasiūloje.

Dažnai, tokiomis progomis mes mintimis sugrįžtame į vaikystę. Ieškant dovanų, akys vis ieško tokio artimo, jaukaus, tarsi senai pažįstamo vintažinio prisilietimo…

…kurį mums dažnai suteikia paprasčiausi namų dekoro elementai. ,,SkonaTing” kalėdų kolekcijoje galime išvysti, pačiupinėti ir pauostyti originalių, botaninių elementų turinčių, originalių dovanų idėjų. Vienas pagrindinių šios linijos akcentų – išskirtinis, originalus, vintažinio dvelksmo pripildytas prekių dizainas. Cinamonu, vanile, eglišakiais ar imbierinių sausainių kvapais ,,pagardintos” žvakės vis dar pirmauja kaip praktiškiausios ir originaliausios dovanų idėjos. Išskirtinis, originalus, kalėdinių motyvų ,,vintage“ dizainas – per akimirką mumyse pažadina kalėdinio stebuklo laukimą.

Ir kiek tokių mažyčių momentų mes galime suskaičiuoti. Kaip dažnai tam tikras kvapas ar vaizdas mus priverčia sustoti, prisiminti? Kaip dažnai tie malonūs prisiminimai mums sukelia teigiamą emociją. Tam tikras kvapas, atvaizdas, piešinys mus nukelia į konkretų, kažkada jau nutikusį momentą ir leidžia išgyventi tą akimirką patirtas emocijas dar kart! Mažyčių smulkmenų prisijaukinimas ir įtraukimas į mūsų kasdienybę gali pakylėti mus emociškai, įnešti į musų kasdienę rutiną daugiau šviesos ir laimės.

Taigi, ieškodami įkvepimo namams, originalioms dovanų idėjoms ar tiesiog norėdami apdovanoti save ar savo artimuosius skandinavišku hygge jaukumu, privalu savo namų duris atverti ,originalioms ,,SkonaTing” dekoro detalėms. Šių žvakių, namų kvapų ir muiliukų dėka Jūs įsileidžiate į namus šiltą, vintažinį prisilietimą, taip sukurdami ypatingai unikalią ir jaukią nuotaiką. Užsidekite žvakę, susisupkite į šiltą pledą, į rankas pasiimkite karšto gėrimo puodelį. Štai kas yra hygge! Sveiki atvykę į mūsų mažą ir užburiantį kalėdinės pasakos kvapų, botaninių ir vintage elementų pasaulį!

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *